ماکیان البرز ماکیان البرز .

ماکیان البرز

مدیریت پیش از کشتار جوجه های گوشتی

نکات
کلیدی • جدا طعام (به عبارت دیگر عدم مصرف داروهای ضد کوکسیدیو استات ها) به خواسته پرهیز از ایجاد پس ما‌نده های داروئی در گوشت .
• سه روز روشنائی بدون نقص (23 ساعت روشنائی و یا این که ساعت تاریکی) برای خودداری از مشکل‌ها احتمالی در مدت مرغ گیری .
• قطع مطلوب غذا برای پرندگان، جهت اطمینان از اینکه سیستم های گوارشی آنها قبلی از استارت پروسه خالی بوده و آلودگی های مدفوعی در طی انتقال محدود خواهد شد .
• حذف بدون نقص گندم از جیره آنها، دو روز گذشته از کشتار .

تاخیر در حذف آبخوریها برای مقطع زمان طولانی تا حد ممکن مرغ
گیری مرغ گیری و بارگیری منجر ساخت فشار و استرس به جوجه ها می شود . بیشترین علل افت جنازه مشاهده گردیده در طی وقتی است که پرنده ها گرفته و بارگیری می شوند . مرغ گیری در همگی روند باید با بررسی دقیق انجام شود . بارگیری پرنده ها و انجام فرآیند ماشینی مانند برداشت کننده ها و جرثقیل های چنگک دار باید بوسیله افراد آموزش چشم چهره گیرد، عمل و جنب و جوش پرنده ها به مراد پرهیز از تولید کوفتگی، خراشیدگی و بقیه جراحات، دست‌کم باشد .
مرگ و میر در طی پروسه مرغ گیری و انتقال نباید بیشتر از %1/0 باشد .

آسیاب میکسر
«پیش
از مرغ گیری» محاسبه برهه زمانی مرغ گیری و انتقالی و آغاز مرغ گیری مطابق با زمانیکه پرنده ها برای کشتار زمانبندی می شوند، انجام می گیرد . اطمینان از این که کلیه تجهیزات زمینه به کار گیری (شامل وسایل، باکس ها، حفاظ و توری ها) تمیز، ضدعفونی گردیده و در حالت مناسب هستند، لازم هست .جعبه های شکسته یا این که خراب ممکن است، پرنده ها را مجروح کند .
مرمت (باز سازی کردن)سطح زمینی که به در محل ورود تالار پرورش رویکرد پیدا می کند(و هر رویه ثانویه ای که منتهی به لانه آنان می شود) برای اطمینان از خروج بی دردسر کامیون های بارگیری حتمی است، زیرا از ساخت کوفتگی و شکستگی و جراحت به پر و بال پرنده ها خودداری می کند .
بایستی هر نوع بستر مرطوب جانور در تالار پرورش که مانع از مرغ گیری می شود، حذف شود و با یک بستر خشک جایگزین شود .
تمام امکانات دانخوری در طول (2 متر) قرار گیرد، یا این که از سالن بیرون شود چون ممکن میباشد بازدارنده از تکان طیوران و عمل پرنسل در سطح مرغ گیری شود .
پرنده ها در پن هایی در یک تالار بزرگتر جداسازی شوند،این کار از چسباندن و ازدحام غیر واجب آن‌ها جلوگیری کرده و موجب دسترسی پرندگانی که نیاز به مرغ گیری ندارند به آب می شود .
تا حد قابلیت و امکان شدت نور و روشنایی در طی مرغ گیری به مراد کاهش فشار بر آنهاکاهش دهید، مرغ گیری در هنگام شب ترجیح داده می شود، شدت نوروفروغ در آشیانه آنان بایستی تا حداقل کاهش یابد، در صورتیکه مرغ گیری در طی روز باشد، بایستی شدت فروغ و روشنایی تا حد ممکن اندک شود، در همه موارد شدت نور بایستی برای مرغ گیری مناسب و با امنیت کافی برای پرنده باشد . مشخص و معلوم شده که به کارگیری از نور آبی برای این خواسته مطلوب و رضایت بخش میباشد .شایسته ترین نتایج زمانیکه پرنده ها پس از ظلمت و کاهش نوروفروغ مستقر شدند، بدست آمد، در این شرایط نقص‌ و ناآرامی در اندک ترین حد بوده می‌باشد . به کارگیری از پرده برای پوشاندن درهای حیاتی سالن، جهت یاری به زمانیکه مرغ گیری در طی روز باشد، موثر هست . گشوده کردن درها و انتقال پرنده ها بر تهویه و دمای محیط های تحت در اختیار گرفتن مؤثر خواهد بود . سیستم تهویه می بایست نظارت شود و در طی تراز مرغ گیری برای کاهش استرس بر جوجه ها و برای خودداری از ارتقاء دمای سالن، با توجه تنظیم شود .
«مرغ
گیری» جوجه بایستی ازقسمت هر دو ساق پا (نه ران ها) گرفته شوند این کار جهت دستکم رساندن زخم و جراحت پرندگان به خودشان می باشد .چراکه ممکن می باشد پرنده فراروگریز کرده(بال بزنند) خفه شوند .پرنده ها باید با اعتنا در سبد یا این که کابین ها قرار داده شوند، و بارگیری از بالا به زیر انجام شود . مشخص شده که کابین ها نسبت به جعبه های معمولی کمتر موجب آزار وآسیب پرنده های می شود .
باکس ها یا این که کابین ها نباید مالامال شوند . ارتقا دما، استرس و ارتقا مرگ و میر می تواندناشی از مالامال شدن و پر شدن جعبه ها و کابین ها باشد، می بایست تعداد جوجه ها در هر جعبه یا این که کابین، در دماهای بالا کاهش یابد .
تجهیزات نا مناسب مرغ گیری می تواند منجر ساخت استرس و زخم به جوجه ها شود . تجهیزات مکانیکی (برای مثال، صورت 1) مسئله استفاده در دریافت کردن پرنده ها، بایستی به خواسته جلوگیری از ایجاد فشار و صدمه به جوجه ها، با سرعت متوسط عمل کنند . هیچ گاه نباید با فشار و نیرو پرنده ها را وارد اتومبیل مرغ گیری کرد . با تهیه و تنظیم مطلوب سرسره خودرو مرغ گیری، در هنگام باز شدن باکس یا کابین از تولید زخم به جوجه ها جلوگیری به فعالیت می آید .


برچسب: آسیاب میکسر،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۲۴:۳۱ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)