ماکیان البرز ماکیان البرز .

ماکیان البرز

پرورش پرسرعت طیور نیاز به پروتئینپرورش پرسرعت طیور نیاز به پروتئین را در آن ها افزایش می دهد . پروتئین طعام طیور به گونه طیور، سن و تراز ساخت آن‌ها بستگی داراست . اندازه غذای مصرفی روزانه طیور با اندازه انرژی خوراک، مواد مغذی آن، سن، وزن بدن، حرارت محفظه و اندازه تولید آن‌ها رابطه بدون واسطه دارااست . ارتقا انرژی خوراک موجب کاهش مصرف روزانه آن می‌گردد در صورتی که نسبت انرژی به پروتئین در خوراک طیور در نظر گرفته نشود و پرنده غذای خود را صرفا براساس انرژی تامین نماید، میزان رشد طیور بر اثر کاهش پروتئین مصرفی کاهش پیدا می یابد . به طور کلی طیور به اندازه‌ای غذا می خورند که احتیاجات انرژی خویش را تامین کند که در این فیس خوراک دادن به فیس از روی میل یا این که آزاد امری غیرمنطقی نخواهد بود .

جیره می بایست به نحوی تهیه شود تا طعام مصرفی روزمره تمام احتیاجات مغذی حیوان را به نحو مطلوب تامین نماید . مواد تشکیل دهنده جیره طیور مختلف عمدتاً شبیه به یکدیگر بوده و صرفا نسبت مواد تشکیل دهنده آن برای هر تیم از آنان مختلف می باشد احتیاجات مواد معدنی به مثل کلسیم، فسفر، منگنز و روی در جوجه‌ها نسبتا زیر می باشد ولی باید نسبت مناسب در بین آن‌ها رعایت شود .

به علت سرعت رشد بالای جوجه‌های گوشتی، غذا طیور مضاعف با کیفیت می‌باشد . انرژی غذا آنان نزدیک به ۳۲۰۰ کیلوکالری و پروتیین آن در حدود ۲۳ الی ۱۸ درصد می‌باشد .

آسیاب میکسر

طی تست های گوناگون ثابت شده است که تغذیه جوجه ها در یک سری روز اولیه زندگی با جیره هایی که دارای ذرات درشت بوده میباشد از آلودگی زرده پرهیز کرده به جذب زرده کمک موثری می نماید همینطور به برهان دریافت کامل مواد مغذی به وسیله پرنده سیستم ایمنی توسعه و گسترش قابل قبولی می یابد و مقاومت نسبت به بیماری ها وسایر کارداران منفی محیطی بالا می رود به علاوه ،مصرف غذای آردی به علت ساخت گرد و غبار درهنگام تغذیه جوجه ها به دستگاه تنفسی آنها جراحت رسانده آنان را مستعد ابتلا به بیماری هایی نشزی CRD می نماید که با مصرف پلت این دست اندرکاران منفی به میزان متعددی کاهش می یابد .با مخلوط کردن دان کرامبل و پلت و به کار گیری از پلت های کوچک تر و رعایت برخی مسایل مدیریتی ، سندرم آسیت ، مرگ ناگهانی و کانی بالیسم که مصرف پلت گهگاه به عنوان ادله مستعد کننده در بروز انها ذکر می‌شود قابل کنترل می باشند همینطور مصرف پلت منجر افزایش رطوبت بستر نمی گردد چون علی رغم بالا رفتن آب مصرفی به عامل وجود مواد پیوند دهنده در پلت ازجمله بنتونیت سدیم که خاصیت جذب آب داراست آب اضافی جذب شده و مشکل رطوبت بستر از در میان می رود .

همانگونه
که تا قبل از این ذکر شد مقدار ذرات خوراک مرغ بر بضاعت و توان تولیدی پرنده موءثر بوده این تاثیر بر روی نصیب های متفاوت دستگاه گوارش اعمال می گردد درتحقیقات گوناگون مشخص و معلوم گردیده هست که پلت ، وزن سنگدان و حجم آن را کاهش داده البته تاثیری بر pH دستگاه گوارش ندارد در جوجه های تغذیه شده با جیره آردی سنگدان وزن بیشتری داشته و دوازدهه سبک تر می شود همچنین pH محتوای روده کاهش یافته جمعیت میکروبی سکوم درجوجه های تغذیه گردیده با جیره آردی نسبت به جیره پلت کمتر می باشد کاهش وزن لوزالمعده و به تبع آن اندک شدن فعالیت تریپسین و آمیلاز روده در جوجه های تغذیه شده با جیره اردی دیده می شود


برچسب: آسیاب میکسر،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۳۰:۱۳ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)