ماکیان البرز ماکیان البرز .

ماکیان البرز

روشهای فرآوری مواد خوراکی

روشهای
فرآوری مواد خوراکی و تأثیر آن در تغذیه دام وطیور فرآوری
مواد خوراکی در طیور: مزایای حاصل از فرآوری طعام مدتها پیش برای صنعت طیور مشخص و معلوم شده است . اثرات مفید فرآوری طعام بر سعی طیور اولین بار بوسیله پاتتن در حدود هفتاد سال قبل گزارش شد و از آن بازه تا کنون این مسائل به وسیله محققین زیادی تایید گردیده هست . امروزه بخش اعظم خوراکهای طیور پس از ترکیب شدن متحمل نوعی فرآوری می شوند . بهبود راندمان غذا می تواند دراثر ارتقا بها خوراک به ادله استریلیزه شدن، افزایش خوشخوراکی و هم بهبود قابلیت و امکان دسترسی مواد مغذی باشد . به علاوه فرآوری خوراک می تواند احتیاجات مواد مغذی را از طرز تاثیر بر فعالیتهای مرتبط با مصرف طعام تغییر تحول دهد . طیوران انرژی کمتری را جهت مصرف خوراک به کارخواهند برد، لذا انرژی بیشتری جهت پرورش در دست خواهند داشت .
اشکال
فرآوری مواد غذایی تشکیل دهنده جیره به طور کلی برخی از اجزای جیره پیشین ازاینکه به صورت ترکیب درآیند و به تیتر جیره ای بدون نقص مسئله استعمال قرارگیرند، نیاز به فرآوری دارا هستند تا بهتر بتوانند احتیاجات مواد مغذی طیور را برطرف سازند وهمچنین با از در بین رفتن مانع های تغذیه ای موجود درآنها، کمترین تاثیر مضر را بر سلامت طیور بگذارند .

آسیاب میکسر
فرآوریهایی که برای اقلام دانه ای پیشین از ورود به جیره قضیه استعمال قرار می گیرند عبارتند از: 1 .Cooking: دراین راه پخته شدن دانه ها به وسیله روشها ودستگاههای متفاوت صورت می گیرد . به طور مثال در قضیه سویاها ابتدا خیساندن آنان رخ می گیرد و آن گاه به مدت حداقل 30 دقیقه جوشانده می شوند وسپس پهن می گردند تاخشک شوند و زمینه به کارگیری قرار گیرند .
2 .Micronising: دراین راه و روش که از پرتوهای مادون قرمز رنگ استفاده می‌گردد دراثر برخورد پرتوها به مولکولهای دانه، گرما تولید شده وموجب تخریب ممانعت کننده ها می شود و نیز سلولهای چربی شکسته گردیده وانرژی بیشتری بدست می آید (درمورد دانه سویا) .
3 .Flaking: در این فرآوری با تزریق بخار بین دوغلطک وعبور دانه ازاین غلطکها فلکینگ یا فلس شدن اتفاق می افتد .
4 .Toasting: در این راه از از حرارت خشک به کارگیری می شود و در انتهای فعالیت رطوبت دانه ها (به طور نمونه برای دانه سویا ) حدود 30 درصد کاهش می یابد . جایگاه حرارتی که برای این مراد استعمال می شود، درمحدوده ای از 110 تا 168 سکو سانتیگراد، بسته به گونه دستگاهی که به کار گیری می شود، قرار دارد .
5 . ExtrusionوExpansion : دراین دونوع فرآوری، مواد خوراکی، درجه حرارت وفشار بالایی را برای بازه زمانی کوتاهی تحمل می نمایند . این دونوع فرآوری از لحاظ ازبین رفتن مواد ضد تغذیه ای وبهبود قابلیت به کارگیری از آمینواسیدها وانرژی، دراقلام خوراکی مزیت بالایی دارا هستند .
فرآوری
جیره آسیاب کردن به عنوان منتخب از فرآوری خوراک موضوع دقت می باشد و می تواند پیشین یا بعد از آن از ترکیب کردن طعام (عموماً آنگاه از ترکیب کردن خوراک) توسط آسیاب چکشی یا این که آسیاب غلطکی چهره گیرد . در آسیاب چکشی میزان پرده آسیاب می تواند متفاوت باشد (معمولاً در محدوده ای از 3 تا 10 میلی متر) که بستگی به درشتی زمینه نیاز ذرات آسیاب شده دارااست . در یک آسیاب غلطکی مواد از در بین دو غلطکی عبورمی نماید که رخنه‌ دربین دو غلطک، برای تغییر دادن ریزی ذرات آسیاب تهیه گردیده می باشد . به طور متداول آسیابهای غلطکی برای ساخت ذرات درشت بکار می پروسه اماذرات ریز، با یکنواختی شبیه با آسیابهای چکشی، در آسیابهای غلطکی نیز می توانند ایجاد شوند . درهر دوحالت میزان ذرات تولیدی به فاکتورهایی مانند نوع دانه وسرعت آسیاب کردن بستگی دارد .
علاوه بر آسیاب کردن خوراک، فرآوری های فیزیکی دیگری نظیر توربولاتورهای شیب دار،توربولاتورهای باظرفیت بالا،کتل، راپینر، بوکامکتورها، سیستم SIRT ، اکستروژن و اکسپنشن نیز وجود دارا هستند که همگی دارنده خصوصیات، زمان و رتبه حرارت متفاوت می باشند . به تیتر نمونه در توربولاتورها مقطع بازه زمانی حرارت دادن کوتاه است درحالی که در سیستم SIRT مدت مدت حرارت دادن تا 10 دقیقه می تواند باشد . درجه حرارت در توربولاتورها، در محدوده ای از 85-50 رتبه سانتیگراد ساخت می شود، ولی در اکسپندر ها وکمپکترها این محدوده می تواند تا 120 درجه سانتیگراد هم تامین گردد . در اکستروژنها واکسپنشنها خوراک با یک سکو حرارت بالا برای یک دوران کوتاه حرارت داده شده، در حالی که از میان یک قالب گرم عبور داده می شوند . یک تفاوت بیشتر ای که دربین این دو نوع فرآوری وجود داراست این هست که در اکسپنشنها صرفا قبل از ورود خوراک به محل پیچ خوردگی در دستگاه، مرتبه حرارت 90-80 سکو سانتیگراد داده می شود، درحالی که در اکستروژن این گرما وجود ندارد، امافشار بیشتری به وسیله بخش پیچ دار دستگاه اعمال می گردد .
فرآوری دیگری که موردتوجه می باشد، استفاده از سیستم پاستوریزاسیون غیر هوازی هست که دربرگیرنده احتراق سوخت گازی در حضور آب می باشد که فیض آن ساخت گازی داغ با درجه حرارت 80 درجه سانتیگراد می باشد، اما ارتقاء مقدار رطوبت دراین سیستم نسبت به بقیه سیستم ها بالا نمی باشد .


برچسب: آسیاب میکسر،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۱۷:۳۱ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)